Владимиров К.Н. Митне регулювання (2002)

Вивезення та ввезення іноземної валюти через митний кордон України юридичними особами транспортними засобами

Дозволяється вивезення юридичними особами-резидентами, яким належать (орендовані, зафрахтовані або сформовані в Україні) транспортні засоби, що здійснюють пасажирські рейси за межі України, коштів у сумі 1 000 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті для забезпечення розрахунків на транспортних засобах за надані послуги і/чи реалізовані товари під час пасажирського рейсу за межами України.

Крім того, дозволяється вивезення юридичними особами-резидентами:

• яким належать (орендовані) автотранспортні засоби, - іноземної валюти в сумі до 2 000 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті готівкою і/чи дорожніми чеками за довідкою уповноваженого банку за формою 02с для сплати експлуатаційних потреб цих транспортних засобів за межами України;

• яким належать (орендовані, зафрахтовані) літаки, судна (пороми),- іноземної валюти в сумі до 10 000 доларів США готівкою і/чи дорожніми чеками за довідкою уповноваженого банку за формою 02с для сплати експлуатаційних потреб цих транспортних засобів за межами України.

Іноземна валюта, яка вивозиться за межі України юридичними особами-резидентами, підлягає декларуванню відповідному митному органу підзвітною фізичною особою.

Вивезення іноземної валюти юридичними особами-резидентами через підзвітну фізичну особу в сумі, що перевищує встановлені норми, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 03.

Дозволяється ввезення до України юридичними особами.-резидентами іноземної валюти, вивезеної раніше з України на законній підставі (за наявності митної декларації на вивезення) на транспортних засобах, які їм належать (орендовані, зафрахтовані чи сформовані в Україні), через підзвітну фізичну особу в сумі без довідки банку 1 000 доларів США та до 2 000 доларів США за наявності довідки банку.

На транспортних засобах, на яких надавалися послуги і/чи реалізовувався товар за межами України до пересічення митного кордону, дозволяється ввезення також отриманого виторгу в іноземній валюті, що підтверджено записом у товарно-касовій (касовій) книзі або чеками електронних контрольно-касових апаратів.

Іноземна валюта, яка ввозиться до України юридичними особами-резидентами, підлягає декларуванню відповідному митному органу підзвітною фізичною особою.

Передбачено також пересилання іноземної валюти і чеків за межі України і до України. Дозволяється пересилання іноземної валюти і чеків у міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю за межі України фізичними особами - резидентами і нерезидентами:

• банкнот у сумі до 100 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті на ім'я фізичних осіб-резидентів і нерезидентів -

• іменних чеків, виражених в іноземній валюті, які були завезені/пересилалися з дотриманням вимог чинного законодавства України на ім'я фізичних осіб-резидентів і нерезидентів.

Дозволяється також пересилання іноземної валюти і чеків у міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю з дотриманням Правил користування послугами поштового зв'язку в Україні:

• банкнот у сумі до 200 доларів США чи еквіваленту цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні - на ім'я фізичних осіб-резидентів і нерезидентів;

• іменних чеків, виражених в іноземній валюті, - в сумі до 10 000 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті - на ім'я фізичних осіб-резидентів і нерезидентів;

• іменних чеків, виражених в іноземній валюті, - у сумі до 50 000 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті - на ім'я юридичних осіб-резидентів і представництв юридичних осіб-нерезидентів в Україні.

Одержання чеків в Україні в сумі, яка перевищує встановлені норми, дозволяється на підставі спеціального дозволу Національного банку за формою 05.

Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.