Дубініна А.А. Основи митної справи в Україні (2004)

Переміщення через митний кордон України валюти України

Дозволяється ввозити в Україну валюту України за умови декларування грошових засобів у сумі, яка не перевищує: для фізичних осіб:

• в усній формі - 1000 гривень (з урахуванням ювілейних та пам’ятних монет);

• з обов’язковим зазначенням у декларації - будь-якої суми яка була раніше вивезена з України (при наявності митній декларації на її вивіз);

для юридичних осіб:

• через звітну фізичну особу у кількості 3000 гривень, а також будь-якої суми, яка була раніше вивезена з України (при наявності митній декларації на її вивіз).

Ввіз валюти України більш зазначеної суми для фізичних та юридичних осіб дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії НБУ за формою 04 копія якої відправляється до ДМСУ.

Вивіз валюти України за межи України дозволяється за умови декларування грошових засобів у сумі, яка не перевищує: для фізичних осіб:

• в усній формі - 1000 гривень (з урахуванням ювілейних та пам’ятних монет);

• з обов’язковим зазначенням у декларації - 10000 гривень, з яких - 5000 гривень з урахуванням ювілейних та пам’ятних монет з недорогоцінних металів, та 5000 гривень з дорогоцінних металів (срібла, злата);

для юридичних осіб:

• через звітну фізичну особу у кількості 3000 гривень.

Вивіз валюти України більш зазначеної суми для фізичних та юридичних осіб дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії НБУ за формою 03, копія якої відправляється до ДМСУ.

Пересилання валюти України за межи України фізичними особами резидентами та нерезидентами у міжнародних поштових відправленнях дозволяється у кількості:

• банкнот, монет з недорогоцінних металів не більш двох примірників кожного номіналу - якщо номінал виражено в українських карбованцях;

• банкнот, розмінних монет, монет з недорогоцінних металів не більш одного примірника кожного номіналу - якщо номінал виражено в гривнях.

Список використаної літератури: Дубініна, А.А. Основи митної справи в Україні: Навчальний посібник / А.А. Дубініна, С.В. Сорокіна. — К.: ВД ’Професіонал’, 2004. — 360 с.