Дубініна А.А. Основи митної справи в Україні (2004)

Переміщення через митний кордон України іноземної валюти

Ввіз іноземної валюти в Україну фізичною особою дозволяється за умови декларування грошових засобів у сумі, яка не перевищує: за умови усного декларування:

• 1000 американських доларів на одну особу не залежно від віку;

• чеків на суму до 1000 американських доларів.

с обов’язковим казанням у митній декларації:

• 10000 американських доларів;

• чеків на суму до 1000 американських доларів;

• банківських металів у вигляді злитків загальною вагою до 100 грн. на одну особу незалежно від віку;

• грошових засобів, які були раніше вивезені за межи України з (при наявності митній декларації на їх вивіз).

Ввіз іноземної валюти фізичною особою (резидентом та нерезидентом) у сумі яка перевищує 10000 американських доларів або чеків, у сумі яка перевищує 50000 американських доларів або банківських металів у вигляді злитків загальною вагою більш 100 гр. приймаються на зберігання митницею до моменту пред’явлення фізичною особою дозволу НБУ за формою 05 (копія якого посилається до ДМСУ) на ввіз цієї суми, або повертається власнику при його виїзду з України.

Ввіз іноземної валюти в Україну юридичною особою, якщо вона має власні або зафрахтовані, або орендовані транспортні засоби, на яких здійснюються пасажирські рейси за межи України, через звітну фізичну особу, у сумі яка перевищує:

• 1000 американських доларів без довідки уповноваженого банку;

• 2000 американських доларів у готівкової формі та/або дорожніми чеками за довідкою уповноваженого банку за формою 02с - якщо вона має автотранспортні засоби;

• 10000 американських у готівкової формі та/або дорожніми чеками за довідкою уповноваженого банку за формою 02с - якщо вона має літаки, судна, пороми;

• грошових засобів, які були раніше вивезені за межі України при наявності митних декларацій на їх вивіз.

Ввіз іноземної валюти юридичною особою через звітну фізичну особу у сумі яка перевищує вищезазначену здійснюється на підставі індивідуальної ліцензії НБУ за формою 03, копія якої надсилається до ДМСУ.

Вивіз іноземної валюти за межі України фізичною особою - резидентом та нерезидентом - який з туристичною метою, або у приватних справах, або у службових відрядженнях дозволяється у сумі яка не перевищує:

за умови усного декларування:

• 1000 американських доларів (або еквівалент цієї суми у іншої валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на момент перетину митного кордону) готівкою та/або дорожніми чеками;

за умови письмового декларування:

• іноземної валюти, яка була раніше ввезена в Україну (при наявності митній декларації на її ввіз);

• 5000 американських доларів готівкою які були зняті з особистого валютного рахунка або куплені у банку та/або дорожніми чеками за формою 01, а для осіб що прямують у службові відрядження 10000 американських доларів та/або дорожніми чеками за формою -1с;

• банківських металів у вигляді злитків загальною вагою до 100 гр. на особу незалежно від віку - у разі відправлення з туристичною метою або у приватних справах.

Вивіз іноземної валюти за межі України фізичними особами у сумі більш зазначеної дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії НБУ за формою 03 копія якої відправляється до ДМСУ.

Вивіз іноземної валюти за межі України юридичними особами якщо вони мають власні або зафрахтовані, або орендовані транспортні засоби, на яких здійснюються пасажирські рейси за межі України, через звітну фізичну особу, здійснюється за умови та у об’ємах які дозволяються при ввозі іноземної валюти в Україну юридичними особами на транспортних засобах.

Список використаної літератури: Дубініна, А.А. Основи митної справи в Україні: Навчальний посібник / А.А. Дубініна, С.В. Сорокіна. — К.: ВД ’Професіонал’, 2004. — 360 с.