Дубініна А.А. Основи митної справи в Україні (2004)

Порядок митного оформлення

транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України та належать підприємствам, установам, організаціям, закладам, іншим юридичним та фізичним особам - суб’єктам підприємницької діяльності

Митне оформлення транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України підприємствами, установами, організаціями, закладами, іншими юридичними та фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності, здійснюється згідно з чинним законодавством.

На оформлений у митному відношенні транспортний засіб, увезений в Україну підприємством, установою, організацією, закладом, іншою юридичною особою або суб’єктом підприємницької діяльності з метою подальшого відчуження, митними органами видаються відповідний аркуш вантажної митної декларації, завірена гербовою печаткою митного органу копія вантажної митної декларації та довідка-рахунок. У довідці-рахунку обов’язково робиться запис: «Митне оформлення здійснено, вантажна митна декларація від « « 200 роки № ». який завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці, що здійснив митне оформлення відповідного транспортного засобу, та гербовою печаткою митного органу. Належним чином оформлена вантажна митна декларація (або її завірена копія) та довідка-рахунок є підставою для реєстрації транспортного засобу, ввезеного в Україну підприємством, установою, організацією, закладом, іншою юридичною особою або суб’єктом підприємницької діяльності, в органах ДАІ МВС України або в інших уповноважених органах.

Список використаної літератури: Дубініна, А.А. Основи митної справи в Україні: Навчальний посібник / А.А. Дубініна, С.В. Сорокіна. — К.: ВД ’Професіонал’, 2004. — 360 с.