Жорін Ф.Л. Правові засади митної справи України (2005)

Порядок вивезення транспортних засобів за межі України

При вивезенні транспортних засобів громадянами-резидентами, які виїжджають на постійне місце проживання, громадянами-нерезидентами, які придбали транспортні засоби в Україні (про що є відмітки відповідних органів), митні органи видають їм дозволи довільної форми, засвідчені підписом інспектора митниці, відбитком його особистої номерної печатки (яка має назву особисте митне забезпечення) та гербової печатки митниці.

У дозволах обов'язково зазначається:

• дата видачі;

• найменування митниці;

• номер кузова, шасі, двигуна;

• відомості про сплату мита із зазначенням № квитанції форми МД-1.

Коли транспортний засіб випускається без сплати мита, у доз волі зазначається причина (виїзд на постійне місце проживання, придбання транспортного засобу за інвалюту в Україні, вивезення особами, що користуються в Україні митними пільгами, тощо).

Такі дозволи є підставою для зняття з обліку зазначених транспортних засобів у відповідних органах міліції, для їх вивезення за межі України, для отримання в органах ДАІ номерних знаків «транзит» (коли новий транспортний засіб придбано громадянином-нерезидентом і на обліку в органі ДАІ не перебував).

Вивезення громадянами-резидентами транспортних засобів, незареєстрованих в органах міліції, а також тимчасове вивезення громадянами-нерезидентами за дорученнями, виданими громадянами-резидентами, не допускаються.

Відчуження транспортних засобів, вивезених за межі України тимчасово під зобов'язання про зворотне ввезення, допускається тільки з дозволу митниці, в якій цей транспортний засіб знаходиться на обліку, за умови сплати вивізного мита та інших платежів згідно з чинним законодавства.

Жорін, Ф.Л. Правові засади митної справи України: Навч. посібник: За заг. ред. Ф.Л. Жоріна / Ф.Л. Жорін, І.Н. Звягіна. — К.: Магістр - ХХІ сторіччя, 2005.